10 marca 2013


Początki to coś do poczytania nie tylko dla przyszłych mam. Bogata w coś co tak uwielbiam czyli mnóstwo ciekawostek, wytłumaczenie skąd i dlaczego biorą się przesądy na temat ciąży, które wciąż nas otaczają. Pełna udowodnionych naukowo teorii o tym jaki wpływ ma życie płodowe na to jacy jesteśmy jako dzieci, ale także już w wieku dorosłym. Teoretyczne podejście do tematu ciąży, która jest obiektem rozmyślań, spekulacji od tysięcy lat, a wiele zagadnień z nią związanych wciąż stanowi tajemnicę. Zawsze będziemy chcieli wiedzieć więcej o naszych płodach, nasza wiedza pozostanie ograniczona, a nasza wyobraźnia przyjdzie nam z pomocą, żeby wypełnić tę lukę. Napisana przez dziennikarkę pracującą m.in. dla New York Times Magazine, która w trakcie zbierania materiałów sama jest w ciąży. Oprócz opisu zebranych danych, dowiedzieć się można jak ich wyniki wpływają na jej ciąże od pierwszego miesiąca do porodu. Spośród ciążowych tytułów, które pojawiły się od kiedy wiem, że mieszka ze mną Maleństwo, chyba własnie ten najbardziej przypadł mi do gustu. Czytałyście? 

Pozdrawiam,
Katjuszka

5 komentarzy :

 1. Czytałam i myślę, że książka jest niczego sobie, ale jeśli chodzi o literaturę to wolę coś bardziej ambitnego i rozwijającego... :).

  Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wolę coś ambitnego. Miałam ochotę na coś związanego z ciążą i żeby nie był to poradnik. Początki wpadły mi do ręki i nie żałuję, jednak wszystko co napisane biorę do siebie z przymrużeniem oka. :)

   Usuń
 2. Ja nie czytałam. W ogóle nie byłam nastawiona na czytanie poradników ciążowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 3. Właściwie to nie jest poradnik tylko spis ciekawostek i dowodów dotyczących życia w łonie matki. Za poradnikami nie przepadam :)

  OdpowiedzUsuń