26 listopada 2014

O portrecie 47/52


Niesamowite jaką porcją czułości potrafisz obdarować tą Lalkę. Zresztą nie tylko Lalkę. Przytulasz wszystkie pluszaki. Całujesz. Głaszczesz. Wozisz. Spacer z wózkiem to Twoja największa przyjemność. Za nami pierwszy jesienny spacer z Lalką do piekarni po świeże pieczywo. Staram się być dla Ciebie najlepszą mamą. Obserwuję Twoje zachowanie. Naśladujesz płacz Lalki, żeby za chwilę pogłaskać, pocałować, wziąć na ręce. Zatrzymujesz wózek widząc gołębie i palcem pokazujesz je Lalce. Pierwsze co robisz, kiedy kupimy bułkę to oddajesz kawałek Lalce, a dzisiaj rano robiłaś z nią 'nosek do noska jak u Eskimoska'. Obserwowanie Ciebie to dla mnie taka nagroda. W Twoim zachowaniu widzę siebie. Mam nadzieję, że jestem dla Ciebie najlepszą mamą. 

Mama

11 komentarzy :

 1. Słodka:)

  Mama na Wyspach

  http://nataliamumtobe.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ona robi to/zachowuje się tak - jak jej Mama w stosunku do niej! Tuli, całuje, pokazuje - dzieli się tym, co sama dostała! ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. O rety, ale rozczulające :) Moja córa lalek jeszcze nie pokochała (kto wie, może Ją minie bycie mamuśką), ale przytula i opiekuje się wszystkimi i wszystkim: drzewami, pieskami, maskotkami, a nawet mną :)
  Kocham tę dziecięcą wrażliwość!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo empatię, wrażliwość wynosimy właśnie z domu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. slicznie, wzruszające są takie momenty:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta lala wygląda bardzo sympatycznie. Uwielbiam jak dziewczynki bawią się lalkami.Teraz coraz rzadziej to obserwuję w swoim otoczenu. Dziewczynki mają mnóstwo zabawek edukacyjnych, grających, świecących, śpiewających, ogrom pluszaków, a lalkami się wogóle nie interesują. Mamy pokój 9 latek zamieniają w pokoje nastolatek kupują kosmetyki i usuwają wszelki róż. Ja bawiłam się lalką do 15 roku życia. Dobrze że miałam młodsze siostry bo dla moich koleżanek to byłby obciach.
  Jesteś najwspanialszą mamą dla Twojej córeczki. Moi chłopcy też bawili się laką, moją z dzieciństwa. Dla starszego było to świetne przygotowanie na przyjście na świat braciszka. Młodsz też lubi się bawić z dziewczynami lalkami i w przedszkolu zawsze proszą go, żeby był tatusiem.
  Piękne zdjęcia!
  Pozdrawiam!
  Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego zabawa lalkami w wykonaniu dziewczynek miałaby być lepsza niż zabawa innymi zabawkami? Moja córka ma wybór i woli książki, klocki, układanki. I jest super fają dziewczyna ;) Nie generalizujmy więc... I nie przenośmy na nasze dzieci naszej wizji dobrej zabawy i dobrych zabawek. One same sobie wybiorą jeśli tylko damy im wybór. pozdrawiam Aśka.

   Usuń
 7. Skad wozek? Bo poszukuje dla mojej Buni :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzieci tylko naśladują dorosłych, więc ta czułość to pewnie odbicie atmosfery domowej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jejku aż się wzruszyłam. Chciałabym żeby moja Gabi też była taką moją małą kopią jak jeszcze trochę podrośnie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń