11 grudnia 2014

O osiemnastym miesiącu Mai


Osiemnasty miesiąc Majuszki minął już jakiś czas temu. Jednak ja dalej nie mogę pojąć KIEDY? Jakby jeden dzień. Dosłownie. Pamiętam ogromne oczekiwania i tę radość w Dzień Mamy, kiedy coś tam zaczęłam czuć. Później już wszytko szybko i JEST! Nasza Maja. Przytulona do mnie. Cieplutka. A w tym wszystkim ja. Mama. Wystraszona. Bałam się poruszyć, żeby jej krzywdy nie zrobić. Za każdym razem kiedy wspominam ten jeden z ważniejszych dni w naszym życiu pojąć nie mogę jaki cud się stał. Jak zmieniło się nasze życie. Jak nasze Dziecko, nasza Maja zmieniła nas. Leżę na kanapie z laptopem na kolanach. Tyle pięknych zdań chciałabym napisać. Nie potrafię. Bo to szczęście tak trudno ująć w słowa. Nasze ogromne szczęście, które ma już PÓŁTORA ROKU. Jak to dumnie brzmi! 


Maja jest wyjątkowa. Prawie cały czas uśmiechnięta. Zawsze chętna do wygłupów. Mały gizd i chachor. Hiperaktywna. Wysiedzenie w jednym miejscu dłużej niż pięć minut graniczy z cudem. Buntowniczka. Typowa kobieta uwielbiająca przeglądać się w lustrze. Gwiazda, bo najlepszy humor ma wtedy, kiedy wszyscy na nią patrzą. Siódme niebo odwiedza, kiedy można bić brawo i kiedy wszyscy je dla niej biją. Ogromną przyjemność sprawia jej mówienie wszystkim 'papa' i puszczanie buziaczków na do widzenia. Dba o wszystkie lalki i misie, głaskając, całując, mówiąc 'ciii' kiedy śpią i dzieląc się jedzeniem czy piciem. Sama najlepiej lubi jeść samodzielnie. Dba o porządek. Każde ubranie schowa do szuflady. Każdą zabawkę odłoży na miejsce. Obserwatorka. Wie, który kosmetyk do puder i jakiego pędzla trzeba użyć. Wie jak gotuje się zupę.  Mam wrażenie, że wszystko wie i rozumie. Wciąż nas zaskakuje. Mol książkowy. Artysta plastyk. Tancerka. Gaduła, ale tylko w dla siebie zrozumianym języku. Idealna. 


Mogłabym o niej pisać, pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Niezmiennie odkąd się pojawiła uwielbiamy na nią patrzeć. Majuszka przypomniała mi jak ważne są te małe codzienne radości. Maja wzmacnia nasze małżeństwo. Dokłada dodatkowych cegieł. Dzięki temu nasz dom nigdy nie runie. Uwierzycie, że to wszystko zasługa takiej małej dziewczynki? 


Pozdrawiam
Katjuszka

33 komentarze :

 1. Super dziewczynka:) Miłość i radość dla rodziców...tak powinno być w każdej Rodzinie:)))
  Ana

  OdpowiedzUsuń
 2. Majuszka to świetna dziewuszka! Cudownie jest oglądać ją taką uśmiechniętą. Taki mały człowiek a tyle radości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna z niej dziewczynka. Cieszę się z Waszej radości i miłości.
  Pozdrawiam ciepło!
  Iza

  OdpowiedzUsuń
 4. I z tymi ząbkami jest już taka dorosła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba będzie z niej wykapana Mama ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. 18 miesięcy to nie byle co! piękna Majcia :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogłądam Was katjuszko od początko, sama nie mogę sie nadziwić jaka Majuszka już duża dziewczynka :)) Jakie ma włoski cudowne

  OdpowiedzUsuń
 8. No jasne, że uwierzymy. Dzieci mają niesamowitą moc sprawczą. Śliczna ta Wasza Maja. Gizd i chachor:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaka poważna na niektórych zdjęciach! A u nas odliczania do roczku - tak to przeleciało! Kreacje mamy już trzy :) i koronę i różdzkę, balony w kropy, pompony - ale będzie bal!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zagladam do Was codziennie i podziwiam, podziwiam, napawam sie nastrojem. Nigdy nie miałam odwagi komentować. Ale taki piękny wpis i to zdanie: "Majuszka umacnia nasze małżeństwo". Piękne... Ja niestety nie moge tak powiedzieć, moje rozpadło sie, a muszę zadbać przede wszystkim o Franka. Mój Kochany Cud. Pozdrawiam Was i dziękuje za piękne zdjęcia i

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentuj! Uwielbiam czytać o tym jakie macie zdanie itd.! Jeśli Ty będziesz szczęśliwa to Franek też. Myśl o sobie! :)

   Usuń
 11. Zdrowia Majuszce, a Katjuszce podziękowania - pierniczki wyszły obłędne :) Jutro akcja lukrowanie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Jak miło! U nas wciąż czekają na dekorowanie :)

   Usuń
 12. Ja się obawiam, że moje do jutra nie dotrwają... ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale urosła już Dziewuszka Majuszka :) bardzo się zmieniała odkąd zaglądam na Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń