23 kwietnia 2015

Czas dla Malucha / 2 / Galeria Bzzz!


Praca. Praca. Praca. I tak przez większość tygodnia. Nie znoszę tych dni, kiedy Majuszkę widzę rano, a później już smacznie śpiącą, przytuloną do ulubionego misia. Życie. Na szczęście są dni wolne. Takie, gdzie staram się zapomnieć o obowiązkach i być mamą na sto procent. Czekam na te chwile z utęsknieniem. Jeszcze bardziej lubię, kiedy w planach mamy coś wyjątkowego. 

O Wystawie Bzzz! w Centrum Nauki Kopernik nie miałam pojęcia. Na szczęście są dobrzy ludzie wkoło mnie, którzy pokazują nam takie miejsca jak to. 


Galeria Bzzz! to wystawa przeznaczona dla dzieci do pięciu lat. Miejsce do nieskrępowanego eksperymentowania. Miejsce odkryć. Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Nie wiesz? Musisz odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Miejsce genialne. Angażujące wszystkie nasze zmysły. Nie wiem kto miał większą frajdę. Ja czy Maja. 

Koszt biletu to 25 zł. Cena obejmuje około godzinę zwiedzania. Moim zdaniem czas idealny dla takich maluchów. 


Majuszka zainteresowana była wszystkim. Biegała z jednego miejsca do drugiego. Jednak najwięcej czasu spędziła przy kolorowych piłeczkach w... wodzie. Bo woda ma to coś w sobie, że dzieci ją uwielbiają. Koniecznie zabierzcie ze sobą ubranie na zmianę. Najlepiej kilka. Bo nie ma nic gorszego niż ograniczanie kreatywności dziecka! Ja ubrania nie wzięłam, ale na szczęście zostałyśmy uratowane. 

Nie macie pomysłu na popołudnie z dzieckiem? Już macie. : ) 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Warszawa


12 komentarzy :

 1. o tak, moim dzieciom też się bardzo tam podobało i również wodny kanał był największym hitem :) świetne miejsce! a i dla starszych sporo tam się znajdzie więc my na przykład się podzieliliśmy i ja z młodszymi dziećmi- wówczas 2,5 i 5 letnim byłam w Bzzz.. a mąż z najstarszą córką zwiedzali wybraną przez córkę wystawę dla starszych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna Majuszka:)a geterki ciut małe:)
  Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Geterki raz założone. Faux pas Poślubionego. : )

   Usuń
 3. Młodego to zawsze tam urzekła rzeka... teraz galeria bzz już dla nas niedostępnea, ale ale warsztaty familijne i zwykła wystawa są dla nas!

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że to bardzo dobry wiek na takie zabawy.. Oj doczekać się nie mogę aż moje dziecię zacznie rozumieć "te sprawy" :) Wycieczka za wycieczką - tak będzie

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuje za ten wpis :) za miesiąc bedziemy przejezdzac przez Warszawę więc na pewno odwiedzimy bzz :) mam nadzieje że bzz nie jest do końca kwietnia ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo jakie fajne to miejsce, nawet nie wiedziałam, że tam aż tyle atrakcji :))

  http://www.julinkowo.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Centrum Nauki Kopernik! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaka fajna inicjatywa dla takich maluszków!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet nie masz pojęcia jak bardzo cię rozumiem. Mam to samo odkąd wróciłam do pracy.
  Wspaniała , pouczająca wyprawa , zachęciłaś mnie. Musimy tam być. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. miejsce, które ciągle jest na naszej liście wartych zobaczenia .... ciągle jednak Warszawa nam jakoś nie po drodze ...

  OdpowiedzUsuń