14 stycznia 2015

O pięknych rzeczach / 8


Zaczęło się od tego, że szukałam grafiki / obrazu / plakatu do pokoju Mai. Teoretycznie wszędzie tego pełno, jednak nic mnie szczególnie nie zachwyciło. A jeśli już to niestety cena była zdecydowanie za wysoka. Niestrudzenie szukałam dalej. Z podobnym skutkiem. Poszukiwania trwały kilka tygodni, aż w końcu na kantorkowym profilu na FB zadałam pytanie, czy może Wy wiecie coś na temat pięknych dekoracji na ścianę do dziecięcego pokoju. Jak zwykle nie zawiodłam się, a pośród wielu komentarzy pojawił się komentarz Agaty.  

Agata zaproponowała mi zrobienie spersonalizowanej grafiki. W wiadomości podała mi adres bloga, na którym publikuje swoje prace. Znałam go i jej prace! Kilka razy zachwycałam się jej matrioszkami! Podekscytowana zaczęłam wymyślać. Pokój Mai to leśny klimat. Muchomory! Matrioszki muchomory. Pomysłów tysiąc na minutę. Podesłałam parę naszych zdjęć i zdałam się na Agatę.


Parę dni później czekała na mnie wiadomość. Wszystko gotowe. A ja nie mogłam uwierzyć. Przecież to my! Tacy piękni. Ja taka piękna! Z niecierpliwością czekałam na listonosza. Codziennie oglądając przesłane zdjęcia tysiące razy. Pewnego dnia w skrzynce pojawiło się awizo. Majuszka do wózka i pędzimy na pocztę. Nie wytrzymałam z dojściem do domu. Poszłyśmy na plac zabaw a ja rozpakowałam paczkę. Mam nadzieję, że nikt tego nie widział, ale śmiałam się i jednocześnie chciało mi się płakać ze wzruszenia. Bo to cud nad cudami. Oprócz zamówionej grafiki dostałam mnóstwo prezentów. I kto mi powie, że internet to zło, a internetowe znajomości jeszcze większe?!


Agata to mama Tekli, architekt i tak jak jak miłośniczka wszystkiego co piękne. Lepsza ode mnie, bo potrafi tworzyć piękne rzeczy. Wyjątkowe. Talent przeogromny. Skromna. Być może mało widziałam w życiu, ale pracami Agaty jestem zachwycona. Jej kreska, dobór kolorów, pomysły idealnie trafiają w mój gust. Pod względem estetycznym to moja siostra, a ja jej pracami mogłabym ozdobić całe mieszkanie. Wiem, że jej marzeniem jest wydanie książki dla dzieci. Agato nie wiem czy wiesz , ale moim kiedyś też to było! Jestem pewna że marzenie Agaty zrealizuje się prędzej czy później. Trzymam bardzo kciuki. Dziękuję za ten komentarz wtedy, kiedy szukałam pomysłów na plakat.

Z Agatą powinnam chyba podpisać umowę na czas niekreślony. Do głowy wciąż wpadają nowe pomysły. Wciąż mam ochotę kogoś obdarować jej obrazem. Nasze pierwsze grafiki miały wisieć w pokoju Mai. Złą matką jestem. Przygarnęłam je sobie. Zdobią salon. Bo każdy musi je zobaczyć! Każdy musi obejrzeć naszą leśną rodzinę!

Pozdrawiam
Katjuszka


19 komentarzy :

 1. Świetne! Muszę napisać do zdolnej Agaty, uwielbiam takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham kocham kocham jej pracę!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasza grafika jest owalna!:)) Cudo! Wizytówka całego domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wróżę Agacie wielką przyszłość. Przecież to jest cudne i niesamowicie oryginalne. Naprawdę zachwyciłam się!

  OdpowiedzUsuń
 5. Joanna jaśkowiec14 stycznia 2015 21:31

  No to i ja coś napiszę. Agatę znam osobiście tzw. Przyjaciel domu :). W zupełności się z Tobą zgadzam, że talent ma przeogromny. Te jej cuda, cudeńka....zachwycają. Ja z utęsknieniem czekam, żeby mieć namiastkę jej talentu u siebie w domu. Nic tylko podziwiać. Uwielbiam to co robi, ją, jego...cała Trójkę i wiem, że będę tęsknić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudne grafiki i Wy na nich cudni ;-)
  Nie znałam Agaty i jej prac - dziękuję - też szukam pomysłu na ozdobienie ścian w pokoju Synków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne! Aż sama zapragnęłam takie mieć :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzeczywiście - talent przeogromny! Przepiękne prace, świetny warsztat.

  OdpowiedzUsuń
 9. kusisz i to bardzo :-) mi szczególnie spodobał się obrazek z wizerunkiem Mai "taaaaka dużaaa" :-) chcę podobny! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. świetne grafiki! Wstrzelają się w mój gust.Dobrze, że dzielisz się na blogu takimi wartościowymi osobami :) Jestem zdania, że o fachowcach w swoich dziedzinach trzeba trąbić na lewo i prawo :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne są,ale jak dla mnie to za dużo się na nich dzieje

  OdpowiedzUsuń
 12. toż to Borejkowie :) piękne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 13. aaaaaaaaaaaaaaaaaaa! wspaniałe :)
  Naprawdę wielki talent

  OdpowiedzUsuń
 14. Superrrr
  A mogę się o cene zapytać?
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 15. my też już mamy cudowną pracę Agaty:)))wisi w salonie na honorowym miejscu i też już myślę nad kolejnym zamówieniem;)

  OdpowiedzUsuń