23 czerwca 2015

O Tacie na Dzień Taty


Uważam, że macierzyństwo w dzisiejszych czasach jest o wiele łatwiejsze niż wtedy kiedy to my się rodziliśmy. Mamy mnóstwo gadżetów i przedmiotów ułatwiających życie mamy. Mamy dostęp do wielu publikacji, książek i przede wszystkim dostęp do internetu, który niestety czasami szkodzi. Mamy też ojców dzieci. Dwadzieścia lat temu, rola taty wyglądała inaczej. Wyglądała tak przynajmniej z mojej perspektywy. Dla dziecka była mama i kropka. Tata był gdzieś obok. Obok w opiece. Obok w pielęgnacji. Dzisiaj jest inaczej. Ojcowie biorą taki sam udział w wychowywaniu i opiekowaniu się dzieckiem. To naturalne, że tata może zostać sam z dzieckiem i świetnie sobie poradzi, a czasami nawet lepiej niż zmęczona mama. Dzisiejszy tata potrafi zmienić pieluchę, wykąpać, nakarmić, a nawet ugotować obiad. Jakie łatwe to nasze macierzyństwo! 

Rola Poślubionego jako Taty zaczęła się bardzo szybko. Od razu został rzucony na głęboką wodę. Ja w szpitalu, a on sam z kilkudniową Majuszką. Brak jakiegokolwiek pojęcia o dzieciach, a szczególnie takich małych. Szkoła życia. Zdał egzamin celująco. Nie mam pojęcia jak on sobie poradził. Kiedy wróciłam do domu, nie wiedziałam co i jak. To Poślubiony doradzał, pokazywał, wspierał. 

Tata doskonały. Taki jest Poślubiony dla Majuszki. Dla swojej Księżniczki. Musielibyście zobaczyć jak z nią rozmawia, jak ją przytula jak się martwi o każdą najmniejszą krostkę na buzi i przeżywa każdy katar. Jak czyta na dobranoc. Jak się wygłupia. Jak szaleje. Jak od dwóch lat przy każdym telefonie pyta jak Majuszka. Tata zakochany w swojej córce. Obserwowanie ich więzi to dla mnie przyjemność. Dla mnie Poślubiony w opiece nad dzieckiem to partner idealny. Zawsze mogę na nim polegać. Zrobi zakupy. Ugotuje obiad. Pozwoli się wyspać. Zostanie z Mają. Wstyd się przyznać, ale nigdy mu tego nie powiedziałam. A co ja bym zrobiła bez niego!? Dzisiaj podziękuję. Wszystkiego najlepszego Kochanie! 

17 komentarzy :

 1. Podziwiam :) pozdrawiam:)
  Dzieci są CUDOWNE!!:)
  Ana

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny Tata! :)
  A ostatnie zdjecie wspaniałe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam słabość do wszystkich zdjęć. Ogromnym problemem było dla mnie wybranie tych kilku. :)

   Usuń
  2. To zupełnie tak jak ja, uwielbiam zdjęcia i każde jest dla mnie wyjątkowe :)

   Wspaniały tata, wiele z tych rzeczy pasuje do mojego męża, dobrze że czasy się zmieniły, pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Kasiu odowiedz mi na pytanie w poprzednim poście:)
  Ana

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisane :)

  U mnie na blogu bardziej humorystycznie :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudne zdjęcia :) Piękny tekst

  OdpowiedzUsuń
 6. Taki Tata to skarb :-)
  Matylda ma Tatę idealnego, często jej sama zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogromnie zazdroszczę że Majuszka ma takiego Tatę a Ty męża...

  OdpowiedzUsuń